رئیس انجمن فوتوالی: توسعه همگانی،استعدادیابی، آموزش و جوانگرایی چهار محور برنامه های ما خواهد بود

رئیس انجمن فوتبالی با تاکید بر جوانگرایی به عنوان رمز موفقیت این رشته گفت: با توسعه همگانی و شناسایی استعدادهای ورزشی، جایگاه ایران، در آسیا و جهان را در فوتوالی تثبیت خواهیم کرد .

سیدحسین موسوی شفیق در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان با اشاره به برنامه های توسعه ای این انجمن اظهار داشت: با جوانگرایی و آموزش همگانی، فوتوالی را به جایگاه واقعی اش در آسیا و جهان خواهیم رساند.
او آموزش و توسعه فوتوالی در سراسر کشور را الویت و هدف انجمن فوتوالی در کشور دانست و در ادامه با اشاره به حمایت های دکترجعفری، رییس فدراسیون ورزش روستایی، حاصل توجه وی را تدوین چشم انداز و برنامه ی مناسب برای توسعه همگانی و قهرمانی این رشته در استانها اعلام کرد.
وی افزود: متاسفانه در چهارسال گذشته هیچ اقدام جدی جهت آموزش و تربیت ورزشکار، مربی و داور انجام نشده و فقط چند ورزشکار انگشت شمار از یک استان بصورت چرخشی و دوره ای در تیم ملی حضور داشتند که خود یکی از موانع توسعه این رشته بود.موسوی شفیق ادامه داد: با تغییرات مدیریتی در انجمن فوتوالی، هیات رئیسه و کمیته فنی، جوانگرایی، استعدادیابی و آموزش بازیکنان جوان بااخلاق را به عنوان برنامه اصلی این انجمن اجرایی کردیم.
او در بخش دیگری از سخنانش تغییرات در تیم ملی اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را نمونه ایی از این اقدامات عنوان کرد و گفت : اگر نیم نگاهی به تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی آسایی تایلند داشته باشید این نتیجه حاصل خواهد شد که پنجاه درصد این تیم را جوانان تشکیل می دهند و پنجاه درصد هم افراد باتجربه .
سرپرست انجمن فوتوالی افزود: خوشبختانه ماه گذشته اولین دوره مسابقات در سطح جوانان زیر ۲۰سال کشور را در بجنورد برگزار کردیم که با استقبال خوبی روبرو شد و کمیته فنی فوتوالی نیز بازیکنان آینده داری را برای حضور در اردوی تیم ملی جوانان انتخاب کردند.
او درخصوص برنامه های انجمن در حوزه ی جوانان عنوان کرد: از آنجائیکه بنا داریم تیم ملی قوی و قدرتمندی داشته باشیم و برای آینده هم پشتوانه سازی کنیم، تصمیم گرفتیم که تیم ملی جوانان را تشکیل دهیم.
موسوی در ادامه با بیان اینکه از این به بعد در تمامی مسابقات آزاد در کشور تیم ملی جوانان هم حضور خواهند داشت توضیح داد: به همین منظور پیشنهاد میزبانی اولین دوره مسابقات قهرمانی جوانان آسیا را ارائه کردیم و در انتظار مجوز برگزاری آن هستیم.
او همچنین از حضور تیم جوانان در اعزام های برون مرزی خبر داد و هدف از این اقدام را فرصت سازی برای رشد ملی پوشان جوان و پشتوانه سازی عنوان کرد و افزود در هر رویداد بین المللی علاوه بر تیم بزرگسالان یک تیم جوانان هم اعزام خواهد شد .
موسوی شفیق در این ارتباط با اعلام خبر انتخاب ساسان معین یکی از پیشکسوتان فوتوالی و عضو کمیته فنی انجمن بعنوان مربی تیم ملی جوانان گفت: نخستین مرحله اردوی تیم ملی جوانان با مدد از آقا امام رضا، ماه آینده در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.
او در بخش دیگری از سخنانش مطالبی را پیرامون برنامه های آموزشی انجمن بیان کرد و افزود: با هماهنگی کمیته آموزش و اعلام به کمیته های استانی، هر استان موظف است در اسرع وقت نسبت به برگزاری دوره های مربیگری و داوری اقدام کند.
او اضافه کرد: پیرو این اقدام، هفته آینده اولین دوره مربیگری درجه سه کشوری در استان زنجان برگزار خواهد شد و پس از این دوره آموزشی، داوران و مربیانی که مدرک معتبر و کارت عضویت انجمن را نداشته باشند نمی توانند در مسابقات شرکت کنند.
سرپرست انجمن فوتوالی در پایان تاکید کرد: توسعه همگانی ،استعدادیابی ،اموزش و جوانگرایی چهار محور برنامه های ما خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید